Forskerforum
Hamburgermeny
Forskerforum-logo
Mobilmeny
Forskerforum
Forskerforum-logo

Østerriksk minister trekker seg etter påstander om forskningsjuks

Christine Aschbacher avviser anklagene, men sier hun trukket seg for å beskytte familien mot utålelig fiendtlighet og politisk retorikk.

Christine Aschbacher Foto: BKA

Professor Stefan Weber, som har spesialisert seg på å finne akademisk juks, har anklaget minister for arbeid, familier og ungdom, Christine Aschbacher, for plagiat, feilsiteringer og dårlige tyskkunnskaper i masteroppgaven fra 2006, skriver The Guardian.

Aschbacher avviser anklagene, men har trukket seg for å beskytte familien mot utålelig fiendtlighet og politisk retorikk.

Weber mener å finne like graverende feil i avhandlingen hennes, og sier at mye av teksten er kopiert fra Forbes magazine.

Les også:

Pris til forskningsbasert definisjon av kyssing

portal med teksten Pusan National University

Sør-Korea satser over to milliarder på desentraliserte universiteter

National Science Foundation ventes å innvilge rundt 30 prosent færre nye prosjekter enn året før. Én milliard dollar holdes tilbake til et særskilt prosjekt i Det hvite hus.

USA: Færre nye forskningsprosjekt enn på 40 år

Pentagon truer med å kutte støtte til 30 universiteter over Kina-samarbeid

Tysk universitet åpner Europas første fakultet for islam-teologi

May-Britt Moser fordømmer angrep på universiteter i Iran

Trump-administrasjonen etterforsker Harvard for flere forhold

Trump-søksmål mot Harvard: Anklages for manglende tiltak mot antisemittisme

Lukk meny