Forskerforum
Hamburgermeny
Forskerforum-logo
Mobilmeny
Forskerforum
Forskerforum-logo

Fire skadd i knivangrep ved tysk høgskole

Fire personer ble skadd da en mann gikk til angrep med kniv på et høgskoleområde i byen Hamm i delstaten Nordrhein-Westfalen i Tyskland, ifølge politiet.

I en separat hendelse fredag morgen ble en kvinne og ei sju år gammel jente knivstukket ved en skole i Esslingen i Baden-Württemberg. Foto: Bernd Weissbrod/dpa via AP

Den antatte gjerningspersonen er pågrepet, opplyser politiet etter hendelsen ved høgskolen Hamm-Lippstadt (HSHL) fredag ettermiddag.

En stor politiaksjon ble satt i gang, og politiet ba på Twitter folk om å unngå området.

Ifølge kringkasteren WDR var gjerningspersonen en ung mann fra Hamm som gikk løs på flere studenter med kniv i et undervisningsbygg.

Tre kvinner og én mann ble ifølge WDR skadd før studentene klarte å stanse angriperen.

I en separat hendelse fredag morgen ble en kvinne og ei sju år gammel jente skadd i et knivangrep på en barneskole i Esslingen i nærheten av Stuttgart i Sør-Tyskland. Politiet leter etter en mistenkt gjerningsmann i 30-årene.

Verken motiv eller relasjonen mellom gjerningspersonene og ofrene er kjent.

Les også:

Diamanttidsskrift ønsker seg en bit av publiseringsmidlene

NTNU-topp ønsker seg mer frihet i lønnsforhandlingene

Eksperten svarer: Omstilling og nedbemanning

Tillitsvalgte reiser debatt om lederlønn i Forskerforbundet

Norsk forskningsskip i Midtøsten evakuerer

− Lønna må vokse mer enn prisene, sier Unios Steinar Sæther før lønnsoppgjøret

Siden 2022 har Danmark investert tungt i kvante-teknologi. Nå begynner det å gi resultater.

Blindern-økonomer blir beskyldt for å ha et jerngrep på norsk samfunnsliv. – Det er ikke vi som bestemmer politikken, svarer professor

Lukk meny