Forskerforum
Hamburgermeny
Forskerforum-logo
Mobilmeny
Forskerforum
Forskerforum-logo

Nyheter | Omdømme

Forsvarets høgskole og NTNU har best omdømme

Forsvarets høgskole har ingen markedsføringsstrategi, men inntar en delt førsteplass sammen med NTNU i fersk omdømmemåling for universiteter og høgskoler.

28. mai. 2026, kl. 12.22

Av: NTB

– Dette tror vi handler om å gjøre jobben vi er satt til å gjøre på en så god måte som mulig. Da får du det omdømmet du fortjener, sier rektor Dag Rist Aamoth ved Forsvarets høgskole til Khrono.

Aamoth er svært fornøyd med at høgskolen havner på en delt førsteplass i Apeland og Khronos nye omdømmeundersøkelse Traction Utdanning. Den måler omdømmet til 22 norske universiteter og høgskoler.

Høgskolen går til topps sammen med NTNU i Trondheim med en poengsum på 85 av 100.

NMBU i Ås, Politihøgskolen og Universitetet i Oslo kommer på de neste plassene, mens Høyskolen Kristiania, Handelshøyskolen BI og NLA Høgskolen havner sist.

Ledig stilling


Mest lest

Statsråd mistenker at for mange får tilrettelegging

Nytt lønnsregime i staten. Om det blir mer fredelig enn før, er usikkert

Studenter med nevrodivergens setter ord på det mange studenter sliter med

– Vi ble presset av staten til en dårlig avtale

Mari Sundli Tveit fortsetter som direktør i Forskningsrådet

Enighet i lønnsoppgjøret i staten

Enighet i kommuneoppgjøret

Jussprofessor advarer mot å se på medarbeidere som en sikkerhetsrisiko

Lukk meny