Forskerforum
Hamburgermeny
Forskerforum-logo
Mobilmeny
Forskerforum
Forskerforum-logo

NTNU-fakultet lyser ut 15-20 stipendiatstillinger: – Et lite, men viktig bidrag

– Det kan være en del av våre studenter som ikke har en jobb å gå til som følge av koronapandemien, sier dekan Ingrid Schjølberg til Universitetsavisa.

Fakultet for informasjonsteknologi og elektroteknikk møter krisen i arbeidslivet med å utlyse mange nye stipendiatstillinger. Foto: Geir Mogen

Deler av næringslivet går for halv maskin som følge av koronapandemien. Dekan Ingrid Schjølberg ved Fakultet for informasjonsteknologi og elektroteknikk ved NTNU mener det er viktig at det offentlige gjør sitt som arbeidsgiver. Hun forteller Universitetsavisa at fakultetet nå lyser ut 15-20 stillinger med åpen søknadsfrist innen IKT, elektroteknikk og matematikk. Fakultetet tar av strategiske omstillingsmidler for å opprette de nye stillingene.

– Vi ønsker å være litt proaktive, for det kan være en del av våre studenter som ikke har en jobb å gå til som følge av koronapandemien. Vi ønsker også at flere av våre studenter skal ta en doktorgrad. Samfunnet trenger mer spisskompetanse i den digitale transformasjonen, sier hun til avisen.

– Det er et lite, men viktig bidrag, sier hun.

LES OGSÅ:

Høyskolen Kristiania bestrider millionkrav

Statsbudsjettet 2027: Vil utvide støtten til norske forskningstidsskrifter

Eksperten svarer: Hvilke regler gjelder for jobbreiser?

Trump-administrasjonen vil ha kjempegebyr for utenlandsstudenter

Statsbudsjettet 2027: Vil avvikle Kilden kjønnsforskning

Statsbudsjettet 2027: – Urolig over styringsiveren

Regjeringen stiller språkkrav til forskere i Ny-Ålesund

Store demonstrasjoner på Cornell etter overgrepssak

Lukk meny